Pomorskie. Nabierz kolorów!

 

Pomorskie jest jak magnes - przyciąga turystów z całego świata. Miejsca historyczne harmonizują z naturalnym bogactwem regionu. Szerokie plaże z bursztynowym piaskiem położone w nadmorskich kurortach, szerokie wody Bałtyku, olbrzymie kompleksy leśne, kraina jezior i rzek oraz bogate kulturowo miasta – to wszystko sprawia, że Pomorskie stanowi atrakcyjną destynację zarówno na długi wypoczynek, jak też citybreak. Tworzymy dla Was treści oraz oferty, które pozwolą bliżej poznać region. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami oraz skorzystania z naszych wycieczek.

 

Woda, słońce i złoty piasek. Gdzie na plażę na Pomorzu

Niemal co roku okupują wysokie miejsca w rankingach, także tych międzynarodowych. Zachwycają szerokością, drobnym, złotym piaskiem, czystością, a w niektórych miejscach i dzikością. Plaże nadmorskie - nie tylko te w Gdańsku czy Trójmieście co roku ściągają do siebie miłośników morskiego wypoczynku nad wodami Bałtyku. Gdzie jest najpiękniej? Trudno zdecydować. Mamy kilka propozycji. Także dla właścicieli czworonogów.

Pomorskie ma kolor bursztynu. Od zachwytu po inspirację

Można podziwiać w muzeum, kościołach i u jubilera. Można dumnie nosić. Szczęśliwcy znajdą go w naturze spacerując po plaży. A to szczęście nazywa się złotem Bałtyku - czyli bursztynem. Przeważnie w kolorze żółto-złoto-żywicznym daje poczucie nigdy niekończącego się lata, a także swego rodzaju luksusu. Pomorze bursztynem stoi, z bursztynu słynie i o bursztynie edukuje. Warto choć na moment popatrzeć na świat przez bursztynowe okulary. Okazji nie brakuje.

Idź na spacer. Pomorze kwitnie majówką

Idź na spacer. Pomorze kwitnie majówką

Może w klimacie nadmorskim przychodzi nieco później, ale bywa, że zachwyca bardziej niż gdzie indziej. Wiosna na Pomorzu to wyjątkowy czas wzrostu, kolorów, dźwięków i zapachów. Parki, ogrody botaniczne, arboretum zachęcają do spacerów i głębszego oddechu. Podpowiadamy, gdzie się wybrać na wiosenny spacer na Pomorzu by obserwacja przyrody przyniosła spokój i inspirację.

Świętowanie i spacerowanie czyli Wielkanoc na Pomorzu

Zabiegi obrzędowo-magiczne i ścisły post, a potem świętowanie. Wielkanoc na Pomorzu, a także czas przygotowań mają bogatą i ciekawą tradycję. A wszystko to wplecione w biologiczny zegar budzącej się do życia przyrody.

Po przygotowaniach i świątecznym celebrowaniu przy stole sprawą równie ważną jest ruch, dla dobrego samopoczucia i pełnego odpoczynku, a także rodzinnej integracji. Miejsc do wędrowania na Pomorzu nie brakuje.

Literacki Gdańsk

Zamiast mapy - karty powieści, zamiast danych w GPS-ie - barwne opisy miejsc i przeżyć. Tak też można zwiedzać miasto - śladami bohaterów książek, postaci historycznych i wymyślonych, które łączy wspólna przestrzeń - Gdańsk. Zbliżająca się wiosna, a także wyjątkowe daty w kalendarzu jak Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny to dobra okazja by wybrać się na spacer literackim śladem. Miasto dało niejednemu pisarzowi i niejednej pisarce powód do natchnienia i osadzenia tu swoich bohaterów, fabuły emocji i wspomnień. Można poszukać ich w różnych miejscach. Wciąż żyją w gdańskiej topografii.

Kaszuby na zimę. Białe szaleństwo, któremu warto się poddać

Wiosną na spacery i spływy, latem na pływanie i biwakowanie jesienią na grzyby i rowery, a zimą?  Właściwie na wszystko – oprócz grzybów, plus białe szaleństwo na nartach, desce, sankach, łyżwach  czy kuligach. Kaszuby w białej, mroźnej odsłonie to cała paleta wrażeń dla tych co lubią aktywnie lub trochę mniej aktywnie spędzać czas i dobrze przy tym zjeść. Jest co robić, a ferie są znakomitym przykładem na to by to sprawdzić.

Śladem kultowych miejsc, pięknych willi i ponurego wzgórza. Wrzeszcz Górny na spacer

Znajduje się w środku miasta i otacza ją aż 8 innych dzielnic, w tym między innymi: Strzyża, Aniołki, Wrzeszcz Dolny, Zaspa Młyniec czy Brętowo. Dawniej bogaci gdańszczanie budowali tu swoje rezydencje, po wojnie to ta dzielnica rozwijała się najprężniej stając się nową bazą mieszkaniową w odradzającym się Gdańsku. Mowa o Wrzeszczu Górnym.

Boże Narodzenie na Pomorzu

Dzisiaj w przygotowywanie świąt: wigilii i dwóch kolejnych świątecznych dni angażowani są zazwyczaj wszyscy członkowie rodziny. Rozdzielane są obowiązki między wszystkich domowników, a wśród obowiązków są m.in.: świąteczne zakupy, sprzątanie, w tym: mycie okien, trzepanie dywanów, odkurzanie, mycie podłóg i oczywiście przygotowanie potraw ryb i innych tradycyjnych specjałów, krojenie sałatki, pieczenie ciasta czy ubieranie choinki.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Kolorowe jarmarki

W okres Bożego Narodzenia już tradycyjnie wprowadzają mieszkańców Pomorza i gości świąteczne jarmarki. Ten w Gdańsku rozpoczął się 24 listopada i potrwa niemal do samych świąt – bo do 23 grudnia. Tegoroczne hasło jarmarku brzmi po prostu „Świętujemy w Gdańsku”.

Wyspa Sobieszewska

Może jesienią nad morze? Weekend w Trójmieście i okolicach

Krótkie dni i długie, coraz chłodniejsze wieczory wcale nie muszą oznaczać ograniczeń w odwiedzaniu ciekawych miejsc. Jesień może być doskonałą porą na spacery i smakowanie wyjątkowego menu, dostępnego tylko o tej porze roku. A jeśli wspólnym mianownikiem tego wszystkiego jest Pomorskie – to przepis na jesienny weekend nad morzem po prostu musi się udać.

Book Now Book Now