Pomorskie. Nabierz kolorów!

 

Pomorskie jest jak magnes - przyciąga turystów z całego świata. Miejsca historyczne harmonizują z naturalnym bogactwem regionu. Szerokie plaże z bursztynowym piaskiem położone w nadmorskich kurortach, szerokie wody Bałtyku, olbrzymie kompleksy leśne, kraina jezior i rzek oraz bogate kulturowo miasta – to wszystko sprawia, że Pomorskie stanowi atrakcyjną destynację zarówno na długi wypoczynek, jak też citybreak. Tworzymy dla Was treści oraz oferty, które pozwolą bliżej poznać region. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami oraz skorzystania z naszych wycieczek.

 

Piwny smak Gdańska

Piwo z Gdańska? Jak najbardziej! Ten złoty trunek ma bogatą i ciekawą historię w mieście mieniącym się bursztynem, którego kolor notabene może przywodzić na myśl piwo. Warto jednak mieć świadomość, że smak, zapach i barwa dawnego piwa różnią się od tego warzonego dzisiaj. Niektórzy współcześni piwowarzy, próbują odtworzyć smak piwa dawnego Gdańska. A dawny Gdańsk piwem stał i nie ma w tym przesady. W  XVI w mieście działało ponad 400 browarów.

Patrząc z góry na Gdańsk

Z wieży, platformy widokowej, z tarasu biurowca, stoczniowego dźwigu czy diabelskiego młyna. Spojrzenie na Gdańsk z góry niejedno ma imię, ale jeden wspólnie mianownik – zapiera dech w piersiach. Pozwala też na zobaczenie dobrze znanych zabytków i budowli w nowej, nieoczywistej perspektywie. A Gdańsk to perła w koronie wśród zabytkowych miast województwa pomorskiego.

Pomorskie ma kolor bursztynu

Powstał 40 mln lat temu w Eocenie. Gdy się go podpali – płonie, i mimo, że to nie kamień chętnie wybierany jest przez rękodzielników do wyrobu biżuterii.  Jego wartość  trudno przecenić i do dziś rozsławia Pomorskie na cały świat. Mowa o złocie Bałtyku czyli bursztynie bałtyckim, który jest nieodłącznym elementem tego regionu. Nie sposób mówić o tym kawałku Polski pomijając w tej opowieści bursztyn.

Apetyt na Sopot. 200 lat kurortu

Słysząc Sopot od razu myślimy o złocistej plaży, Monciaku i najdłuższym na Bałtyku drewnianym pomoście. I choć to najmniejsze miasto Trójmiasta to ono jest najbardziej kojarzone z rozrywką i letnim wypoczynkiem. I słusznie.  Ale miasto do zaoferowania ma o wiele więcej i warto zaplanować, nawet krótką, jednodniową wycieczkę po Sopocie. To nie tylko modne ale przede wszystkim ciekawe miejsce do zwiedzenia na Pomorzu.

Malownicze Żuławy

Podmokłe tereny poprzecinanie kanałami,  malownicza równina i żyzne gleby a w panoramie stare kościoły, cmentarze, oryginalne domy i wiatraki. Ta holenderska widokówka to nie Niderlandy, a Żuławy – wyjątkowy region Województwa Pomorskiego położony między Gdańskiem, Malborkiem a Elblągiem.

Czarne Wesele u Słowińców

Majówka tuż, tuż. Wraz z nią zaczyna się sezon ciekawych wydarzeń plenerowych. Jednym z nich jest Czarne Wesele. Brzmi tajemniczo? Tak nazywano coroczne tradycyjne kopanie torfu, które miało miejsce na tych terenach zawsze w pierwszych dniach maja. W tym czasie mieszkańcy wspólnymi siłami wydobywali czarny torf. Był to niezwykle cenny surowiec, gdyż po wysuszeniu służył do ogrzewania chat. Aby praca szła sprawnie wszyscy mieszkańcy ze sobą współpracowali, a wysiłek wieńczył czas na odpoczynek i wspólne biesiadowanie. 

Gdańsk z góry, czyli naturalne punkty widokowe, które warto odwiedzić

Wiosna to czas, który sprzyja pieszym wędrówkom. Co zwiedzić w Trójmieście? Oglądanie Gdańska z punktów widokowych to ciekawa propozycja na samodzielny spacer albo zwiedzanie z przewodnikiem. Chodźcie podziwiać miasto z innej perspektywy! Plenerowa wycieczka to okazja, by poznać inne oblicze Gdańska, zagłębić się w jego historię i zobaczyć, jak szybko się zmienia. Spacer od jednego punktu do drugiego jest też szansą na odkrycie przyrodniczych walorów miasta.

Zakochaj się w Gdańsku

Zakochaj się w Gdańsku! Spacer szlakiem zakochanych na Walentynki 2023

Czy macie pomysł na Walentynki? Dzień Zakochanych to świetna okazja do zwiedzania Gdańska, poznania miasta przez pryzmat serca i odkrycia wielu historii miłosnych, sekretnych romansów i miejsc schadzek dawnych mieszkańców. W Gdańsku znajdziemy zarówno współczesny symbol zakochanych -  Most Miłości, jak również historyczne obiekty i miejsca, w których spotykali się kochankowie. Gdańsk to kopalnia miłosnych legend.

Centrum Nauki Experyment fot. Tomek Kamiński

Zima w Pomorskim. Zabawa przez naukę w centrach

Zima na Pomorzu może Was zaskoczyć. Mimo wiatru, sztormów i niskiej temperatury, tu nigdy nie wieje nudą! Alternatywą dla białego szaleństwa i rozrywki na świeżym powietrzu, są aktywności pod dachem. Liczne atrakcje oferują centra edukacyjne, które proponują innowacyjne metody nauczania przez zabawę i samodzielne eksperymentowanie. Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Hevelianum Gdańsk oraz Ośrodek Kultury Morskiej na pewno Was nie zawiodą, bo w nich każdy może zostać odkrywcą.

Zima w Pomorskim

Zima w Pomorskim. Co robić na świeżym powietrzu?

Zima nad morzem, w kaszubskich lasach, nad pomorskimi jeziorami jest pełna uroku. Mróz i śnieg malują nie tylko piękne krajobrazy, ale stwarzają okazję do  rozrywki i sportu na świeżym powietrzu. Fani białego szaleństwa nie mogą narzekać – w tym sezonie spadł już pierwszy śnieg i zima rozkręca się na dobre. Aby korzystać z zimowych atrakcji, wcale nie trzeba jechać w góry. Sanki, narty, snowboard, łyżwy, kuligi, morsowanie, spacery są dostępne w Trójmieście, na Kaszubach, w Borach Tucholskich czy w pasie nadmorskim. Szykujcie się na zimowe aktywności, wszak ruch na świeżym powietrzu to zdrowie! 

Book Now Book Now