Pomorskie. Nabierz kolorów!

 

Pomorskie jest jak magnes - przyciąga turystów z całego świata. Miejsca historyczne harmonizują z naturalnym bogactwem regionu. Szerokie plaże z bursztynowym piaskiem położone w nadmorskich kurortach, szerokie wody Bałtyku, olbrzymie kompleksy leśne, kraina jezior i rzek oraz bogate kulturowo miasta – to wszystko sprawia, że Pomorskie stanowi atrakcyjną destynację zarówno na długi wypoczynek, jak też citybreak. Tworzymy dla Was treści oraz oferty, które pozwolą bliżej poznać region. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami oraz skorzystania z naszych wycieczek.

 

Sztuka uliczna Trójmiasta

Sztuka uliczna Trójmiasta. Wysil wzrok, zgub się między blokami

Nie trzeba odwiedzać galerii i muzeów by obcować ze sztuką. Ta coraz odważniej prezentuje się na zewnątrz - zwłaszcza w wydaniu wielkoformatowym. Doskonałym przykładem na to jest choćby gdańska Zaspa - mekka street artu. Ale nie tylko tam możemy oglądać murale. Sztuka uliczna w Trójmieście nie ogranicza się tylko do tej dzielnicy.

Koniec lata na dwóch kółkach. Pomorskie poleca się na rower

Pieszo, kajakiem i oczywiście rowerem. Dwa kółka na Pomorzu to także gotowy scenariusz na zwiedzanie tego kawałka Polski i sposób na aktywny wypoczynek w wyjątkowym otoczeniu. Podpowiadamy kilka wariacji wypoczynku pod hasłem rowerem po pomorskich szlakach.

Komu w drogę temu kask, wygodne ubranie i bidon z wodą! (mapa też się przyda). 

Bazylika Mariacka w Gdańsku

Nie tylko modlitwa, ale historia, piękne zabytki i ... ulga podczas upału. Kościoły Gdańska, które warto odwiedzić

Choć Gdańsk to nie Kraków i aż tylu kościołów na Starym i Głównym Mieście nie ma, jednak historia związana ze świątyniami w Grodzie Neptuna jest wyjątkowa. To między innymi z uwagi na reformację, która na kilka stuleci odcisnęła piętno na budynkach sakralnych - zwłaszcza w centrum miasta, ale także zniszczenia wojenne, które nie ominęły tych obiektów. Nie mniej gdańskie kościoły to perełki i pod względem architektury i ciekawych faktów, które  warto poznać.

Woda, słońce i złoty piasek. Gdzie na plażę na Pomorzu

Niemal co roku okupują wysokie miejsca w rankingach, także tych międzynarodowych. Zachwycają szerokością, drobnym, złotym piaskiem, czystością, a w niektórych miejscach i dzikością. Plaże nadmorskie - nie tylko te w Gdańsku czy Trójmieście co roku ściągają do siebie miłośników morskiego wypoczynku nad wodami Bałtyku. Gdzie jest najpiękniej? Trudno zdecydować. Mamy kilka propozycji. Także dla właścicieli czworonogów.

Pomorskie ma kolor bursztynu. Od zachwytu po inspirację

Można podziwiać w muzeum, kościołach i u jubilera. Można dumnie nosić. Szczęśliwcy znajdą go w naturze spacerując po plaży. A to szczęście nazywa się złotem Bałtyku - czyli bursztynem. Przeważnie w kolorze żółto-złoto-żywicznym daje poczucie nigdy niekończącego się lata, a także swego rodzaju luksusu. Pomorze bursztynem stoi, z bursztynu słynie i o bursztynie edukuje. Warto choć na moment popatrzeć na świat przez bursztynowe okulary. Okazji nie brakuje.

Idź na spacer. Pomorze kwitnie majówką

Idź na spacer. Pomorze kwitnie majówką

Może w klimacie nadmorskim przychodzi nieco później, ale bywa, że zachwyca bardziej niż gdzie indziej. Wiosna na Pomorzu to wyjątkowy czas wzrostu, kolorów, dźwięków i zapachów. Parki, ogrody botaniczne, arboretum zachęcają do spacerów i głębszego oddechu. Podpowiadamy, gdzie się wybrać na wiosenny spacer na Pomorzu by obserwacja przyrody przyniosła spokój i inspirację.

Świętowanie i spacerowanie czyli Wielkanoc na Pomorzu

Zabiegi obrzędowo-magiczne i ścisły post, a potem świętowanie. Wielkanoc na Pomorzu, a także czas przygotowań mają bogatą i ciekawą tradycję. A wszystko to wplecione w biologiczny zegar budzącej się do życia przyrody.

Po przygotowaniach i świątecznym celebrowaniu przy stole sprawą równie ważną jest ruch, dla dobrego samopoczucia i pełnego odpoczynku, a także rodzinnej integracji. Miejsc do wędrowania na Pomorzu nie brakuje.

Literacki Gdańsk

Zamiast mapy - karty powieści, zamiast danych w GPS-ie - barwne opisy miejsc i przeżyć. Tak też można zwiedzać miasto - śladami bohaterów książek, postaci historycznych i wymyślonych, które łączy wspólna przestrzeń - Gdańsk. Zbliżająca się wiosna, a także wyjątkowe daty w kalendarzu jak Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny to dobra okazja by wybrać się na spacer literackim śladem. Miasto dało niejednemu pisarzowi i niejednej pisarce powód do natchnienia i osadzenia tu swoich bohaterów, fabuły emocji i wspomnień. Można poszukać ich w różnych miejscach. Wciąż żyją w gdańskiej topografii.

Kaszuby na zimę. Białe szaleństwo, któremu warto się poddać

Wiosną na spacery i spływy, latem na pływanie i biwakowanie jesienią na grzyby i rowery, a zimą?  Właściwie na wszystko – oprócz grzybów, plus białe szaleństwo na nartach, desce, sankach, łyżwach  czy kuligach. Kaszuby w białej, mroźnej odsłonie to cała paleta wrażeń dla tych co lubią aktywnie lub trochę mniej aktywnie spędzać czas i dobrze przy tym zjeść. Jest co robić, a ferie są znakomitym przykładem na to by to sprawdzić.

Śladem kultowych miejsc, pięknych willi i ponurego wzgórza. Wrzeszcz Górny na spacer

Znajduje się w środku miasta i otacza ją aż 8 innych dzielnic, w tym między innymi: Strzyża, Aniołki, Wrzeszcz Dolny, Zaspa Młyniec czy Brętowo. Dawniej bogaci gdańszczanie budowali tu swoje rezydencje, po wojnie to ta dzielnica rozwijała się najprężniej stając się nową bazą mieszkaniową w odradzającym się Gdańsku. Mowa o Wrzeszczu Górnym.

Book Now Book Now