Tropem ciekawych mieszkańców Gdańska.
Miejsca i ludzie.

Gdańsk - Stare Miasto

Gdyby tak spojrzeć na Gdańsk przez pryzmat dawnych mieszkańców? Miejsca tworzą przecież ludzie. To oni wpływają na ich wygląd i rozwój. Podczas spaceru przedstawimy sylwetki kobiet, ale też ważnych dla Gdańska mężczyzn.  Na przestrzeni wieków Gdańsk był domem wielu osobistości, które pozostawiły tu swój ślad. Poznawanie miasta z perspektywy ich życia i działalności jest niezwykle ciekawe. Chodźcie z nami na spacer ulicami Głównego Miasta!

Podczas naszych wycieczek po malowniczym województwie pomorskim, stawiamy na komfort i jakość komunikacji. Nasze grupy mogą korzystać z nowoczesnego systemu tour guide, wyposażonego w higieniczne, jednorazowe słuchawki. Ten innowacyjny system został zaprojektowany z myślą o wygodzie osób niedosłyszących, posiadających aparaty słuchowe. Dodatkowo dysponujemy specjalnymi słuchawkami, które umożliwiają korzystanie z tego udogodnienia. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby dzień przed wycieczką. Wybierając się z nami na odkrywanie miasta czy skarbów naszego regionu, możecie być pewni, że każde słowo przewodnika dotrze do Was czyste i niezakłócone.


Podczas wycieczki usłyszycie o wybitnie uzdolnionej rodzinie van den Blocke, której działalność możemy podziwiać w wielu miejscach. Poznacie cenionych włodarzy miasta i rajców m. in.  Leopolda von Winter czy Johanna Uphagena, a także pisarzy jak Schopenhauer czy Przybyszewska, dzięki którym mamy zachowane wspomnienia z dawnego Gdańska. Jak to w życiu: kultura przeplatać się będzie z polityką, a czasy rozkwitu i dobrobytu ze smutnymi losami historii.

Licencjonowany przewodnik przybliży Wam osoby, które naszym zdaniem odegrały w Gdańsku ważną rolę i  pozostawiły kawałek swojego dorobku.  Czas trwania spaceru około 2,5 godziny.

Zarezerwuj teraz


Bilet normalny: 47 zł
Bilet ulgowy 4-15 lat: 37 zł
Dzieci 0-3: bezpłatnie
 
Bilety zarezerwujesz też w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej,
Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie 2a.
tel. 58 732 70 41

Terminy wycieczki


09.06 godz. 10:30

Czas trwania


około 2,5 godziny
Zarezerwuj teraz

37 PLN za osobę

dzieci do lat 3 bezpłatnieKup online lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Book Now Book Now