Jednorożce, lwy i stare bramy - szlakiem ukrytych zwierząt w Gdańsku

Gdańsk - Stare Miasto

Szukasz wyjątkowego sposobu na spędzenie Dnia Dziecka w Gdańsku? Zabierz swoją rodzinę na niezapomnianą wycieczkę z naszym doświadczonym przewodnikiem! Wyruszcie razem na poszukiwanie ukrytych na Głównym Mieście zwierząt, odkrywając przy tym kultowe miejsca, takie jak Brama Wyżynna czy Fontanna Neptuna. To niepowtarzalna przygoda, która zachwyci nie tylko najmłodszych!

Podczas naszych wycieczek po malowniczym województwie pomorskim, stawiamy na komfort i jakość komunikacji. Nasze grupy mogą korzystać z nowoczesnego systemu tour guide, wyposażonego w higieniczne, jednorazowe słuchawki. Ten innowacyjny system został zaprojektowany z myślą o wygodzie osób niedosłyszących, posiadających aparaty słuchowe. Dodatkowo dysponujemy specjalnymi słuchawkami, które umożliwiają korzystanie z tego udogodnienia. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby dzień przed wycieczką. Wybierając się z nami na odkrywanie miasta czy skarbów naszego regionu, możecie być pewni, że każde słowo przewodnika dotrze do Was czyste i niezakłócone.

Dlaczego lew w herbie Ratusza Głównego Miasta patrzy w innym kierunku niż powinien? Czy w Gdańsku są jednorożce? Skąd się wzięły nazwy ulicy Koziej i Krowiej? Dołącz do naszego spaceru i poznaj odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych fascynujących historii! Dowiesz się o legendach, opowieściach i sekretach, które skrywa Gdańsk. Razem będziemy tropić lwy, orły, żółwie, owce, a nawet tajemniczego bursztynowego kota. Nie może Cię ominąć taka przygoda!

Oprócz szukania zwierząt dowiesz się o miejscach takich jak:

  • Brama Wyżynna – niegdyś główna brama wjazdowa do miasta będzie punktem rozpoczęcia naszej wycieczki.
  • Zespół Przedbramia – poznamy historie, które niegdyś działy się w dawnej Katowni i Bramie Więziennej.
  • Fontanna Neptuna – jeden z najpopularniejszych symboli miasta, lecz nie każdy wie że nie jest to jedyny Neptun w okolicy.
  • Zielona Brama – prawdopodobnie najstarsza brama wodna Gdańska, ale czy wiesz skąd pochodzi jej nazwa?
  • Bazylika Mariacka – najwyższa w Europie świątynia wybudowana z cegły, oczywiście nie mogło jej zabraknąć na naszej wycieczce.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców! Do zobaczenia!

Upewnijcie się, że Wasz strój jest dostosowany do pogody. Komfortowy strój i obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych sprawią, że będziecie mogli w pełni cieszyć się spacerem.
Pamiętajcie także o zabraniu ze sobą potwierdzenia zakupu biletu - ułatwi nam to sprawdzenie Waszej rezerwacji. Nie zapomnijcie też o dobrym nastroju i otwartym na nowe doznania sercu.

Zarezerwuj teraz


Bilet dla wszystkich: 37 zł
 
Bilety zarezerwujesz też w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej,
Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie 2a.
tel. 58 732 70 41

Terminy wycieczki


Termin wkrótce

Czas trwania


około 2,5 godziny
Zarezerwuj teraz

37 PLN za osobęKup online lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Book Now Book Now