Teatralny spacer po Gdańsku: od dawnych scen do współczesnych desek

Teatralny spacer po Gdańsku

Odkryj magiczny świat teatru podczas niezwykłego spaceru po Gdańsku! Rozpoczynamy w Bramie Wyżynnej, skąd ruszymy na fascynującą podróż śladami teatralnej historii miasta. To będzie niezwykła podróż przez wieki historii i okazja do poznania miasta z niecodziennej perspektywy.

Nasz spacer poprowadzi niezwykła przewodniczka, która z pasją opowie o miejscach związanych z teatrem. Z nami odkryjecie zakamarki, o których jeszcze nie słyszeliście!

Podczas naszych wycieczek po malowniczym województwie pomorskim, stawiamy na komfort i jakość komunikacji. Nasze grupy mogą korzystać z nowoczesnego systemu tour guide, wyposażonego w higieniczne, jednorazowe słuchawki. Ten innowacyjny system został zaprojektowany z myślą o wygodzie osób niedosłyszących, posiadających aparaty słuchowe. Dodatkowo dysponujemy specjalnymi słuchawkami, które umożliwiają korzystanie z tego udogodnienia. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby dzień przed wycieczką. Wybierając się z nami na odkrywanie miasta czy skarbów naszego regionu, możecie być pewni, że każde słowo przewodnika dotrze do Was czyste i niezakłócone.

To urokliwe miasto od wieków związane jest z teatrem. Tu odbywają się liczne sztuki, festiwale, występy, stąd pochodzi też wielu wybitnych aktorów i artystów. Teatr to nie tylko miejsca sztuki, ale również świadectwo historii i kultury miasta, które ciągle zachwyca swoją różnorodnością i bogactwem.

Przy Bramie Straganiarskiej zatrzymamy się przy tablicy poświęconej Zbigniewowi Cybulskiemu, a Zielona Brama przeniesie nas w czasy publicznych uroczystości i teatralnych festynów. Poznasz legendę Panienki z okienka, a także odkryjesz kamienice związane z teatrem. Naszą podróż zakończymy przy Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, nowoczesnej scenie kontynuującej teatralne tradycje miasta.

Zastanawiałeś się kiedyś co wspólnego ma apteka z teatrem? Gdzie znajduje się jeden z najmniejszych teatrów na świecie? Czym jest scena elżbietańska? Gdańsk skrywa odpowiedzi na wiele teatralnych pytań.

Do Bramy Wyżynnej, gdzie również skrywa się teatralny akcent, wrócimy z głowami pełnymi wspomnień.

Dołącz do nas i poczuj magię teatralnego Gdańska!

Zarezerwuj teraz


Bilet normalny: 47 zł
Bilet ulgowy 4-15 lat: 37 zł
Dzieci 0-3: bezpłatnie
 
Bilety zarezerwujesz też w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej,
Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie 2a.
tel. 58 732 70 41

Terminy wycieczki


29.06.2024 godz. 10:30

Czas trwania


około 2,5 godziny
Zarezerwuj teraz

od 37 PLN za osobęKup online lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Book Now Book Now