Gdańsk – Sekretny spacer po Oliwie

Spacer po Oliwie

Nadeszła pora by wybrać się na spacer po jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Gdańska - Oliwie! Okolica ta ma wiele do zaoferowania – wspaniałą architekturę, fascynującą historię, czy przepiękną przyrodę. Nic więc dziwnego, że skradła ona serce nie jednej osoby.

Właśnie tutaj, w dawnym Opactwie Cystersów, wyruszymy na kolejny spacer z certyfikowaną przewodniczką i autorką książki „Sekrety Wrzeszcza i Oliwy”. Nie może Ciebie zabraknąć!

Podczas naszych wycieczek po malowniczym województwie pomorskim, stawiamy na komfort i jakość komunikacji. Nasze grupy mogą korzystać z nowoczesnego systemu tour guide, wyposażonego w higieniczne, jednorazowe słuchawki. Ten innowacyjny system został zaprojektowany z myślą o wygodzie osób niedosłyszących, posiadających aparaty słuchowe. Dodatkowo dysponujemy specjalnymi słuchawkami, które umożliwiają korzystanie z tego udogodnienia. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby dzień przed wycieczką. Wybierając się z nami na odkrywanie miasta czy skarbów naszego regionu, możecie być pewni, że każde słowo przewodnika dotrze do Was czyste i niezakłócone.

Obecnie Oliwa jest jedną z najpopularniejszych dzielnic w całym Trójmieście, ale czy wiedziałeś, że do Gdańska należy ona niespełna od 100 lat. Niech to Cię jednak nie zmyli, ponieważ jej historia jest znacznie obszerniejsza, a pierwsze wzmianki są nawet z XII wieku. Na naszym spacerze będziesz mieć możliwość by przenieść się do przeszłości i zgłębić tajemnice tego dawnego Opactwa Cystersów.

Wspólnie udamy się do znanych miejsc, jak i tych nietypowych. Dom Zarazy, owiany mroczną historią; Katedra Oliwska, przez wielu uważana za najdłuższy kościół w Polsce; czy dawne kino Delfin, niegdyś miejsce z niepowtarzalnym klimatem – to tylko niektóre punkty naszego spaceru. A jest ich jeszcze więcej!

Oliwa to także Wzgórze Pachołek i znajdująca się tam wieża widokowa. Razem wejdziemy na to ponad stumetrowe wzniesienie, by móc podziwiać imponującą panoramę Gdańska.

Oczywiście nie można zapomnieć także o Parku Oliwskim. Tamtejsza przyroda, relaksująca atmosfera i unikatowa przestrzeń przyciąga mieszkańców i turystów niezależnie od pory roku. Ogród japoński, botaniczny, palmiarnia, czy aleja lipowa - tam można zobaczyć roślinność z całego świata, a w Grocie Szeptów możemy zaobserwować nietypowy efekt akustyczny i porozmawiać z oddaloną od nas drugą osobą. Na terenie parku znajdują się także dwa oddziały Muzeum Narodowego w Pałacu i Spichlerzu Opatów.

Nie czekaj, zapisz się już dziś. Do zobaczenia w Oliwie!

Asia Raftopulos

Przewodniczka po Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Absolwentka historii i archeologii, która aktualnie zgłębia wiedzę o Gdańsku na studiach podyplomowych. Przez lata związana z trójmiejskimi instytucjami kultury, gdzie odpowiadała za projekty edukacyjne. Autorka książki „Sekrety Wrzeszcza i Oliwy”. Jej największą pasją są wyprawy rowerowe, zarówno te bliskie, po regionie pomorskim, jak i dalekie, z naciskiem na trasy górskie.

Kup książkę w księgarni PROT: "Sekrety Wrzeszcza i Oliwy"

Upewnijcie się, że Wasz strój jest dostosowany do pogody. Komfortowy strój i obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych sprawią, że będziecie mogli w pełni cieszyć się spacerem. Pamiętajcie także o zabraniu ze sobą potwierdzenia zakupu biletu - ułatwi nam to sprawdzenie Waszej rezerwacji. Nie zapomnijcie też o dobrym nastroju i otwartym na nowe doznania sercu.

Po spacerze, o 15, polecamy wybrać się na koncert organowy do katedry.

Zamów teraz


Bilet normalny: 47 zł
Bilet ulgowy: 37 zł
Dzieci 0-3: bezpłatnie

Bilety zarezerwujesz też w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej,
Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie 2a.
tel. 58 732 70 41

Termin wycieczki


21 lipca godz. 12:00

Czas trwania


+/- 2,5 godz.
Zarezerwuj teraz

od 37 zł / osobę

Liczba miejsc ograniczona!

Zarezerwuj lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Book Now Book Now