Zakochaj się w Gdańsku – szlakiem gdańskich miłości

Zakochaj się w Gdańsku – szlakiem gdańskich miłości

Luty to miesiąc pod znakiem miłości. To również wspaniała okazja do poznania miasta przez pryzmat serca. Zaułki gdańskich uliczek, zakątki kościołów, wnętrza kamienic kryją tajemnice słynnych romansów i złamanych serc. Zabierzemy Cię do świata sekretnych romansów i historii miłosnych: tych romantycznych aż po grób, ale też tych nieszczęśliwych przypominających losy Romea i Julii. Poszukamy miejsc schadzek dawnych mieszkańców miasta, a także tych współczesnych. Zwiedzanie zakończymy na Długim Targu, gdzie sprawdzimy jaką temperaturę ma miłość. 

Podczas naszych wycieczek po malowniczym województwie pomorskim, stawiamy na komfort i jakość komunikacji. Nasze grupy mogą korzystać z nowoczesnego systemu tour guide, wyposażonego w higieniczne, jednorazowe słuchawki. Ten innowacyjny system został zaprojektowany z myślą o wygodzie osób niedosłyszących, posiadających aparaty słuchowe. Dodatkowo dysponujemy specjalnymi słuchawkami, które umożliwiają korzystanie z tego udogodnienia. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby dzień przed wycieczką. Wybierając się z nami na odkrywanie miasta czy skarbów naszego regionu, możecie być pewni, że każde słowo przewodnika dotrze do Was czyste i niezakłócone.

Podczas spaceru z przewodnikiem:

  • poznasz zaułki gdańskich uliczek Starego i Głównego miasta, które kryją tajemnice słynnych romansów i złamanych serc;
  • odkryjesz urokliwy Zaułek Pocałunków i tajemniczą bramę cmentarną, którą upodobali sobie zakochani …
  • przespacerujemy przez Most Miłości, gdzie zakochani pozostawiają ślady swojej miłości na zawieszonych kłódkach. Może zostawisz tam swoją kłódkę?
  • z kopalni gdański legend miłosnych wykopiemy te najciekawsze;
  • poznasz prawdziwe i zasłyszane historie miłosne słynnych postaci, takich jak Jan Heweliusz, Maurycy Ferber czy Mikołaj Kopernik, a także zwykłych śmiertelników, którzy kochali równie mocno;

 

Zarezerwuj miejsce już dziś i zanurz się w miłosnych historiach.

Spacer nie tylko dla zakochanych!

Zarezerwuj teraz


Już wkrótce

Terminy wycieczki


już wkrótce

Czas trwania


+/- 2 godziny 15 minut
Book Now Book Now