Bursztyn - warsztaty kreatywne

Bursztyn Warsztaty bursztynnicze

Bursztynowe cztery pory roku to oferta skierowana do każdego, kto interesuje się sztuką, historią i chce poznać bursztynowe tajniki. Opowieść o bursztynie to nieodłączny element regionu. Do dziś rozsławia Pomorskie na cały świat. Bursztyn niejedno ma imię, niejedną historię opowiada, ale wciąż zadziwia i zachwyca. Potrafi oczarować nawet sceptyków.

Przed Tobą niezwykła kreatywna przygoda, podczas której:

  • poznasz ciekawe fakty z historii bursztynu i nauczysz się rozpoznawać jego różne odmiany, a także autentyczność;
  • nauczysz się nowych umiejętności i technik, które pozwolą ci stworzyć własną wyjątkową pamiątkę z bursztynem, którą zabierzesz do domu;
  • zdobędziesz ekspercką wiedzę i doświadczenie pod okiem pasjonatów, którzy podzielą się swoją wiedzą i poradzą w każdej sytuacji;
  • poznasz ciekawych ludzi, którzy podobnie jak Ty interesują się bursztynem i sztuką rękodzielniczą;
  • świetnie spędzisz czas w niedostępnej zazwyczaj, zabytkowej przestrzeni Bramy Wyżynnej :)

Podczas warsztatów będziesz miał_a możliwość stworzenia własnego, unikatowego bursztynowego, ale też użytecznego dzieła. Każde spotkanie z cyklu będzie miało swój temat przewodni, zgodny z porą roku. Do Twojej dyspozycji uczestników będzie bursztyn naturalny, szlifowany, zero waste oczek jubilerskich oraz pył bursztynowy.

Kalendarz warsztatów:

Jesień

11.11.2023 – Stwórz własny lampion, który będą Ci towarzyszył podczas jesiennych wieczorów z książką, herbatą i kocykiem. Uprzyjemni nie tylko jesienne dni, ale również będzie przypominał o bursztynowej przygodzie. Zależy nam na tym, aby w duchu no waste, wykorzystywać zasoby, dlatego zabierz ze sobą na warsztaty słoik ok. 300 ml. Powstanie z niego piękna osłona dla świeczki.

Zima

09.12.2023 – Podaruj bliskim własnoręcznie przygotowaną, przyozdobioną bursztynem, kartkę świąteczną. Niech Twoje życzenia nabiorą wyjątkowej mocy! Możesz też postawić ją na komodzie czy kominku i cieszyć oko świąteczną dekoracją.

16.12.2023 – Wyobraź sobie, że na choince powiesisz własnoręcznie zrobioną bursztynową ozdobę. Będzie umilać świąteczny czas, nie tylko w tym roku. Satysfakcja gwarantowana!

Wiosna

09.03.2024, 23.03.2024 oraz 27.04.2024 - Jeśli kochasz naturę, pasjonujesz się sztuką i chcesz zgłębić wiedzę o bursztynie, to jest to oferta dla Ciebie. Oferujemy wyjątkową okazję do stworzenia unikatowego wazonika, które nie tylko ozdobi Twoje wnętrze, ale także wpiszę się w ideę less waste. Zabierze ze sobą szklaną buteleczkę po soku, a dzięki bursztynowym elementom nabierze wyjątkowego charakteru. Pięknie ozdobi Twoje wnętrze, a gdy wypełnisz go wiosennymi kwiatami stanie się pięknym, użytecznym wspomnieniem warsztatów.

Lato

29.06.2024, 27.07.2024 oraz 24.08.2024 - Zamknij niezwykłe wspomnienia w ramce przyozdobionej pięknymi bursztynowymi elementami. Wszystko po to, aby nasze zdjęcia miały najpiękniejszą z możliwych oprawę. Przeniesiemy Cię do bursztynowego świata, z którego wrócisz wzbogacony/a o wiedzę oraz piękną oprawę na swoje ukochane zdjęcie.

Dołącz do grupy warsztatowej, daj się oczarować pięknem i tajemnicami złota Bałtyku! Rozbudź wyobraźnie i stwórz piękną pamiątkę. Zarezerwuj miejsce już dziś.

Uwaga!

Warsztat zostanie zrealizowany przy minimum 5-osobowej grupie. Każdorazowo zostanie potwierdzony lub anulowany na 24 godziny przed rozpoczęciem. W przypadku braku niezbędnego minimum uczestników opłata za bilet zostanie zwrócona

Zarezerwuj teraz


199 zł za osobę

Bilety zarezerwujesz też w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej,
Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie 2a
tel. 58 732 70 41

Bursztynowe Cztery Pory Roku


29.06.2024 godz. 10:00
27.07.2024 godz. 10:00
24.08.2024 godz. 10:00

Czas trwania


około 1,5 godziny
Zarezerwuj teraz

199 PLN za osobęKup online lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Warsztaty kreatywne Gdańsk

Zapraszamy do wspólnej przygody w świecie sztuki i kreatywności! Nasze kreatywne warsztaty są otwarte dla wszystkich - dzieci i dorosłych, którzy pragną rozwijać swoje talenty i czerpać radość ze wspólnego tworzenia.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • Inspirujące zajęcia: niezależnie od wieku, każdy uczestnik znajdzie u nas coś dla siebie. Nasze zajęcia są najczęściej otwarte dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Tworzymy przestrzeń, w której można eksperymentować, uczyć się i rozwijać swoje umiejętności artystyczne.
  • Razem z rodziną: nasze warsztaty to idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną, dzieląc się pasją do sztuki i tworzenia wspólnych wspomnień.
  • Profesjonalna opieka: nasz zespół doświadczonych instruktorów zapewnia wsparcie i indywidualne podejście do każdego uczestnika, dbając o komfort i satysfakcję z zajęć. Na zajęcia możesz też zabrać dzieci.
  • Kreatywna przestrzeń: w naszych warsztatach stawiamy na swobodę twórczego wyrażania się, zachęcając do eksperymentowania i odkrywania własnych talentów.

Gdzie i kiedy?

Terminy: regularnie organizujemy zajęcia dostosowane do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania. Zapraszamy do sprawdzenia aktualnego harmonogramu naszych warsztatów na naszej stronie internetowej.

Lokalizacja: zajęcia odbywają się w sercu Gdańska w Bramie Wyżynnej, ul. Wały Jagiellońskie 2a.

Jak do nas dołączyć?

Nie czekaj dłużej! Dołącz do naszej kreatywnej społeczności i odkryj swoją twórczą stronę już dziś! Aby dowiedzieć się więcej i zapisać się na nasze kreatywne warsztaty, odwiedź naszą stronę internetową lub skontaktuj się z nami bezpośrednio. Nasze spotkania są adresowane do uczestników w różnym wieku. Proponujemy je zarówno dzieciom z rodzicami. Niezależnie od wieku nasi uczestnicy mogą rozwijać swoją kreatywność na naszych zajęciach. Nie ma znaczenia poziom umiejętności, najważniejszy jest dobrze spędzony czas!

Niech sztuka stanie się częścią Waszego życia! Zapraszamy do wspólnego tworzenia i inspirującej podróży przez świat kreatywności!
Book Now Book Now