Bursztyn - warsztaty kreatywne

Bursztyn Warsztaty bursztynnicze

Bursztynowe cztery pory roku to oferta skierowana do każdego, kto interesuje się sztuką, historią i chce poznać bursztynowe tajniki. Opowieść o bursztynie to nieodłączny element regionu. Do dziś rozsławia Pomorskie na cały świat. Bursztyn niejedno ma imię, niejedną historię opowiada, ale wciąż zadziwia i zachwyca. Potrafi oczarować nawet sceptyków.

Przed Tobą niezwykła kreatywna przygoda, podczas której:

  • poznasz ciekawe fakty z historii bursztynu i nauczysz się rozpoznawać jego różne odmiany, a także autentyczność;
  • nauczysz się nowych umiejętności i technik, które pozwolą ci stworzyć własną wyjątkową pamiątkę z bursztynem, którą zabierzesz do domu;
  • zdobędziesz ekspercką wiedzę i doświadczenie pod okiem pasjonatów, którzy podzielą się swoją wiedzą i poradzą w każdej sytuacji;
  • poznasz ciekawych ludzi, którzy podobnie jak Ty interesują się bursztynem i sztuką rękodzielniczą;
  • świetnie spędzisz czas w niedostępnej zazwyczaj, zabytkowej przestrzeni Bramy Wyżynnej :)

Podczas warsztatów będziesz miał_a możliwość stworzenia własnego, unikatowego bursztynowego, ale też użytecznego dzieła. Każde spotkanie z cyklu będzie miało swój temat przewodni, zgodny z porą roku. Do Twojej dyspozycji uczestników będzie bursztyn naturalny, szlifowany, zero waste oczek jubilerskich oraz pył bursztynowy.

Kalendarz warsztatów:

Jesień

11.11.2023 – Stwórz własny lampion, który będą Ci towarzyszył podczas jesiennych wieczorów z książką, herbatą i kocykiem. Uprzyjemni nie tylko jesienne dni, ale również będzie przypominał o bursztynowej przygodzie. Zależy nam na tym, aby w duchu no waste, wykorzystywać zasoby, dlatego zabierz ze sobą na warsztaty słoik ok. 300 ml. Powstanie z niego piękna osłona dla świeczki.

Zima

09.12.2023 – Podaruj bliskim własnoręcznie przygotowaną, przyozdobioną bursztynem, kartkę świąteczną. Niech Twoje życzenia nabiorą wyjątkowej mocy! Możesz też postawić ją na komodzie czy kominku i cieszyć oko świąteczną dekoracją.

16.12.2023 – Wyobraź sobie, że na choince powiesisz własnoręcznie zrobioną bursztynową ozdobę. Będzie umilać świąteczny czas, nie tylko w tym roku. Satysfakcja gwarantowana!

Wiosna

09.03.2024 oraz 23.03.2024 - Jeśli kochasz naturę, pasjonujesz się sztuką i chcesz zgłębić wiedzę o bursztynie, to jest to oferta dla Ciebie. Oferujemy wyjątkową okazję do stworzenia unikatowego wazonika, które nie tylko ozdobi Twoje wnętrze, ale także wpiszę się w ideę less waste. Zabierze ze sobą szklaną buteleczkę po soku, a dzięki bursztynowym elementom nabierze wyjątkowego charakteru. Pięknie ozdobi Twoje wnętrze, a gdy wypełnisz go wiosennymi kwiatami stanie się pięknym, użytecznym wspomnieniem warsztatów.

Lato

29.06.2024, 27.07.2024 oraz 24.08.2024 - Zamknij niezwykłe wspomnienia w ramce przyozdobionej pięknymi bursztynowymi elementami. Wszystko po to, aby nasze zdjęcia miały najpiękniejszą z możliwych oprawę. Przeniesiemy Cię do bursztynowego świata, z którego wrócisz wzbogacony/a o wiedzę oraz piękną oprawę na swoje ukochane zdjęcie.

Dołącz do grupy warsztatowej, daj się oczarować pięknem i tajemnicami złota Bałtyku! Rozbudź wyobraźnie i stwórz piękną pamiątkę. Zarezerwuj miejsce już dziś.

Uwaga!

Warsztat zostanie zrealizowany przy minimum 5-osobowej grupie. Każdorazowo zostanie potwierdzony lub anulowany na 24 godziny przed rozpoczęciem. W przypadku braku niezbędnego minimum uczestników opłata za bilet zostanie zwrócona

Zarezerwuj teraz


199 zł za osobę

Bilety zarezerwujesz też w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej, Gdańsk, ul. Wały Jagiellońskie 2a. tel. 58 732 70 41

Bursztynowe Cztery Pory Roku

09.03.2024 godz. 10:00
23.03.2024 godz. 10:00
27.04.2024 godz. 10:00
29.06.2024 godz. 10:00
27.07.2024 godz. 10:00
24.08.2024 godz. 10:00

Czas trwania


około 1,5 godziny
Zarezerwuj teraz

199 PLN za osobęKup online lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Book Now Book Now