Gdańsk – Stare Miasto i jego tajemnice

Gdańsk - Stare Miasto

Czy wiesz, jak więc nazywać najpiękniejszą i najstarszą część Gdańska?  Dlaczego Śródmieście posiada więcej niż jeden Ratusz, gdzie mieszkał słynny gdański astronom i piwowar, który kościół jest najstarszy? Udaj się na spacer z naszym licencjonowanym przewodnikiem i poznaj uroki Starego Miasta.

Podczas naszych wycieczek po malowniczym województwie pomorskim, stawiamy na komfort i jakość komunikacji. Nasze grupy mogą korzystać z nowoczesnego systemu tour guide, wyposażonego w higieniczne, jednorazowe słuchawki. Ten innowacyjny system został zaprojektowany z myślą o wygodzie osób niedosłyszących, posiadających aparaty słuchowe. Dodatkowo dysponujemy specjalnymi słuchawkami, które umożliwiają korzystanie z tego udogodnienia. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby dzień przed wycieczką. Wybierając się z nami na odkrywanie miasta czy skarbów naszego regionu, możecie być pewni, że każde słowo przewodnika dotrze do Was czyste i niezakłócone.

Wiele ważnych atrakcji turystycznych skupionych jest wokół Głównego Miasta, ale Stare Miasto też ma mnóstwo perełek. Poza nielicznymi wyjątkami, gdańska Starówka nie została odbudowana po II wojnie światowej. Z nami odkryjesz najlepiej zachowane miejsca, zanurzysz się w niezwykłej architekturze, w której drzemie duch historii. Poznasz nie tylko wiekowe zabytki, ale także codzienne życie ówczesnych mieszkańców. Podczas spaceru pójdziemy w miejsca związane z najstarszą historią miasta, zwrócimy uwagę na detale architektoniczne i wyjątkowe punkty na trasie. Naszą wędrówkę zakończymy przy kościele św. Brygidy, w którym ukryty jest bursztynowy ołtarz i krypta czaszek.

Zarezerwuj teraz


Bilet normalny: 47 zł
Bilet ulgowy 4-15 lat: 37 zł
Dzieci 0-3: bezpłatnie

Termin wycieczki


15.06.2024 godz. 10:30

Czas trwania


około 2,5 godziny
Zamów wycieczkę

od 30 PLN za osobę

Kup online lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Book Now Book Now