Kolorowe jarmarki

W okres Bożego Narodzenia już tradycyjnie wprowadzają mieszkańców Pomorza i gości świąteczne jarmarki. Ten w Gdańsku rozpoczął się 24 listopada i potrwa niemal do samych świąt – bo do 23 grudnia. Tegoroczne hasło jarmarku brzmi po prostu „Świętujemy w Gdańsku”.

Jarmark Bozonarodzeniowy w GdańskuJarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Cieszy się on dużym zainteresowaniem, a w internetowym plebiscycie „European Best Christmas Markets 2023” gdańska impreza zajęła 2 miejsce pokonując jarmarki z Wiednia czy francuskiego Montbeliard. W zeszłym roku gdański jarmark odwiedziło ponad 700 tys. gości z kilkunastu krajów.

Jarmark świąteczny w GdańskuJarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Co przyciąga w tym czasie na Targ Węglowy i do Wielkiej Zbrojowni? Bajkowa sceneria, zwłaszcza po zmroku i możliwość zrobienia oryginalnych, świątecznych zakupów w tym m.in. rękodzieła, biżuterii, ubrań, dekoracji. Jest też strefa gastronomiczna, zakątek św. Mikołaja i dobrze wszystkim znany, mówiący ludzkim głosem Łoś Lucek. Nowością w tym roku jest wirująca karuzela. Ale jarmarki to nie tylko Gdańsk. Gdzie jeszcze na jarmark na Pomorzu?

Przygotowania czas zacząć. Jarmarki polecają się.

3 grudnia odbędzie się Owidzki Jarmark Bożonarodzeniowy w Owidzu
6-23 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w Wejherowie na Placu J. Wejhera.
8-10 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszają Chojnice
9-10 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy będzie też w Tczewie (Plac Hallera i przyległe ulice)
10 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszają też Sierakowice.

 Jarmark Świąteczny w WejherowieJarmark Świąteczny w Wejherowie

Jarmarki magicznie wprowadzają w świąteczny nastrój i są wspaniałą okazją do spędzenia czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Warto tam rozejrzeć się za świątecznymi prezentami i wyjątkowymi przysmakami na świąteczny stół.

Book Now Book Now