Tropem ciekawych mieszkańców Gdańska.
Miejsca i ludzie.

Informacje o wycieczce

Gdańsk - Stare Miasto

Dzień Kobiet, i trochę mniej celebrowany Dzień Mężczyzn, to dobra okazja, aby spojrzeć na Gdańsk oczami dawnych mieszkańców.  Miejsca tworzą przecież ludzie. To oni wpływają na ich wygląd i rozwój. Na przestrzeni wieków Gdańsk był domem wielu osobistości, które pozostawiły tu swój ślad. Poznawanie miasta z perspektywy ich życia i działalności jest niezwykle ciekawe. Chodźcie z nami 12 marca na spacer ulicami Głównego Miasta!

Zarezerwuj

Podczas wycieczki usłyszycie o wybitnie uzdolnionej rodzinie van den Blocke, której działalność możemy podziwiać w wielu miejscach. Poznacie cenionych włodarzy miasta i rajców m. in.  Leopolda von Winter czy Johanna Upgahena, a także pisarzy jak Schopenhauer czy Przybyszewska, dzięki którym mamy zachowane wspomnienia z dawnego Gdańska. Jak to w życiu: kultura przeplatać się będzie z polityką, a czasy rozkwitu i dobrobytu ze smutnymi losami historii.

Licencjonowany przewodnik przybliży Wam osoby, które naszym zdaniem odegrały w Gdańsku ważną rolę i  pozostawiły kawałek swojego dorobku.  Czas trwania spaceru około 2 godziny.

Terminy wycieczki

12 marca 2023

Czas trwania

około 2 godzin
Płatność kartą
Płatność przelewem internetowym / BLIK
Zarezerwuj teraz

od 30 PLN za osobęKup online lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Book Now Book Now