Gdańsk - sekretny spacer po Wrzeszczu

Bursztyn Warsztaty bursztynnicze

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad ukrytymi tajemnicami Gdańska Wrzeszcza? Dołącz do naszego wyjątkowego spaceru z autorką książki "Sekrety Wrzeszcza i Oliwy" - Joanną Raftopulos. Razem odkryjemy fascynujące historie, architektoniczne skarby i ciekawostki Wrzeszcza Górnego. Trasa inspirowana jest miejscami z książki, a niezwykłe opowieści usłyszycie z ust autorki!

Podczas spaceru dowiesz się o początkach Radia Gdańsk i zobaczysz jego siedzibę, gdzie duch dziennikarstwa nadal tętni życiem. Poznasz historię Teatru Miniatura i odkryjesz jego powiązania z legendarnym teatrem Bim-Bom. Kto wie, może uda nam się zajrzeć za kulisy? Opowiemy co nieco o gdańskich tramwajach, które do dziś przemierzają Wrzeszcz. Po drodze odwiedzimy Politechnikę Gdańską, gdzie historia nauki splata się z architekturą. Wejdziemy na owianą mroczną historią Górę Szubieniczną, skąd rozciąga się malowniczy widok na Zatokę Gdańską. Nie zabraknie miejsc nostalgicznych i z ognistą historią w tle. Spacer będzie ciekawy zarówno dla małych, jak i dużych amatorów Gdańska, ale narracje skierujemy do najmłodszych odbiorców. Będzie to Dzień Babci, więc świetna okazja na rodzinne spędzenie czasu. Nie przegapcie tej okazji!

Asia Raftopulos

Przewodniczka po Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Absolwentka historii i archeologii, która aktualnie zgłębia wiedzę o Gdańsku na studiach podyplomowych. Przez lata związana z trójmiejskimi instytucjami kultury, gdzie odpowiadała za projekty edukacyjne. Autorka książki „Sekrety Wrzeszcza i Oliwy”. Jej największą pasją są wyprawy rowerowe, zarówno te bliskie, po regionie pomorskim, jak i dalekie, z naciskiem na trasy górskie.

Kup książkę w księgarni PROT: "Sekrety Wrzeszcza i Oliwy"

Zamów teraz


Terminy już wkrótce

Termin wycieczki


Terminy już wkrótce

Czas trwania


około 2 godzin
Book Now Book Now