Zakochaj się w Gdańsku
Spacer śladem zakochanych

Informacje o wycieczce

Gdańsk - Stare Miasto

Dzień zakochanych to świetna okazja do poznania Gdańska przez pryzmat serca i odkrycia wielu historii miłosnych, sekretnych romansów i miejsc schadzek dawnych mieszkańców miasta. W Gdańsku można znaleźć wiele obiektów, które na pierwszy rzut oka nie budzą miłosnych skojarzeń. A przecież zaułki gdańskich uliczek, zakątki kościołów, wnętrza kamienic kryją tajemnice słynnych romansów i złamanych serc. Mało kto wie, że Gdańsk to kopalnia miłosnych legend. 

Zarezerwuj

W zabytkowych murach Bazyliki Mariackiej czy kamienicach Głównego i Starego Miasta znajdują się ślady ciekawych historii miłosnych: tych romantycznych aż po grób, ale też tych nieszczęśliwych przypominających losy Romea i Julii.
Z okazji Walentynek zabierzemy Was na spacer śladem zakochanych. Poznamy prawdziwe i zasłyszane historie, a także kluczowe miejsca na mapie, które można oznaczyć symbolem w kształcie serca. Nasza trasa biegnie ulicami Starego i Głównego Miasta. Podążając z nami szlakiem miłości dowiecie się komu oddał serce słynny astronom Jan Heweliusz, jakie były perypetie Maurycego Ferbera zanim został duchownym. Opowiemy Wam o tajemniczej miłości Mikołaja Kopernika. Wstąpimy na Most Miłości, gdzie zakochani wieszają kłódki na znak swojej miłości. Zobaczymy bramę … cmentarną przy której powstała niezliczona ilość miłosnych fotografii, a także klimatyczny Zaułek Pocałunków. Pojawi się też wątek filmowy i konkurs dla uczestników. Tym razem spojrzymy na miasto z nieco innej strony, ale z uwzględnieniem kluczowych zabytków. Zwiedzanie zakończymy na Długim Pobrzeżu z widokiem na Motławę i liczne restauracje oraz kawiarnie. Może wstąpisz do jednej z nich, bo jak wiadomo, do serca można trafić też przez… żołądek :)

Terminy wycieczki

Oferta na zamówienie.
Skontaktuj się z nami:
tel.: +48 58 732 70 41
wycieczki@pomorskietours.pl

Czas trwania

około 2,5 godziny
Płatność kartą
Płatność przelewem internetowym / BLIK
Zarezerwuj teraz

od 30 PLN za osobęKup online lub w punkcie Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej,
ul. Wały Jagiellońskie 2a, Gdańsk.

Kliknij TUTAJ i znajdź na mapie Google.

Book Now Book Now